Považsko-Slezský blesk 2023

28.10.2023

V spolupráci s mestom Považská Bystrica a s Mikroregionom Slezská Harta vás pozývame 28.10.2023 (sobota) na preteky do vrchu v cestnej a horskej cyklistike - Považsko-Slezský blesk v kategórii MTB a ROAD na trať novej cyklotrasy v krásnom prostredí Hornej Marikovej.

Registrácia pretekárov:

  • Možnosť registrácie na mieste alebo vopred zaslaním údajov (meno, priezvisko, rok narodenia, druh bicykla a tel. číslo) na e-mail marika.hrustincova@povazska-bystrica.sk
  • Registrácia a prezentácia pretekárov v deň pretekov na mieste Horná Marková -Stolečné v čase od 11:30 do 12:30 hod. Každý vopred e-mailom prihlásený pretekár je POVINNÝ prísť v uvedenom čase podpísať prihlášku a vyzdvihnúť si štartovné číslo, inak bude automaticky vyradený zo štartovacej listiny.
  • Súradnice miesta registrácie a prezentácie 49.292041, 18.268274
  • Počet pretekárov je obmedzený na max. 70.
  • Pretekov sa môžu zúčastniť pretekári od 15 rokov. Pretekár mladší ako 18 rokov, môže pretekať len so súhlasom zákonného zástupcu.

Celé propozície na stiahnutie: 


Aj keď to tak spočiatku nevyzeralo, počasie nám počas pretekov prialo a stromy hýrili farbami. 

Cyklotrasa zo Stolečného (Horná Mariková) na Sedlo Adamkov je v tomto jesennom období naozaj plná farieb a pretekárov na Považsko-Slezskom blesku čakali naozaj nádherné výhľady. 

Na štart sa spolu postavilo 23 pretekárov, z toho 3 ženy. Pretekali na cyklotrase dlhej 4,3 km. 

Víťazom gratulujeme a ďakujeme za skvelú atmosféru.